Klaidos žinutė

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls - menu_set_active_trail() (eilutė 2404/home/meline/domains/medelynasmoline.lt/public_html/includes/menu.inc).

Kalninė pušis

Kalninė pušis (Pinus mugo) 'Benjamin'
Laja taisyklingo pusrutulio formos, labai tanki. Auga labai lėtai. Metinis prieaugis 3-4 cm. Per 10 metų užauga 25-30 cm aukščio ir 45-50 cm pločio. Per daugelį metų užauga apie 50 cm aukščio ir 80 cm pločio. Spygliai 3 cm ilgio, tiesūs, tankūs, žvilgantys, sodriai žali. Pumpurai baltai sakuoti.

Kalninė pušis (Pinus mugo) 'Gnom'
Laja jaunų medelių rutuliška, vėliau tampa kiaušiniška. Auga labai lėtai. Per 10 metų užauga 60-70 cm aukščio ir pločio. Užauga iki 1,5-2 m aukščio ir 1-1,5 m pločio. Šakos storos, tvirtos. Spygliai ryškiai tamsiai žali, tankūs, standūs, 4-6 cm ilgio, spinduliškai išsidėstę.

Kalninė pušis (Pinus mugo) 'Humpy'
Itin lėtai augantis, pagalviška laja krūmelis tamsiai pilkai žaliais, trumpais spygliais. 15-kos metų augalo aukštis 30 cm, plotis - 1 m.
Kalninė pušis (Pinus mugo)
Apie 3-5 (8) m aukščio kreivas medelis ar su keliais liemenimis krūmas. Spygliai po 2, žali. Užterštam miestų orui atsparesnė už paprastąją pušį.
Kalninė pušis (Pinus mugo) 'Mops'
Laja jauno amžiaus rutuliška, vėliau kūgiška. Šakelės tankios, trumpos. Auga lėtai, apie 5 cm per metus. Užauga iki 1,5 m aukščio. Spygliai 2-4,5 cm ilgio, tiesūs, tamsiai žali.
Kalninė pušis (Pinus mugo) 'Ophir'
Laja prispaustai rutuliška. Auga labai lėtai. Per 10 metų užauga apie 0,4m aukščio ir 0,6 m pločio, apie 3-5 cm per metus. Spygliai rudenį, žiemą ir pavasarį ryškiai citriniškai geltoni, vasarą - ryškiai žali, 4-7 cm ilgio, lengvai susukti.
Nuotraukos nėra Kalninė pušis (Pinus mugo var. mughus)
Daugialiemenis ar vienaliemenis medelis ar krūmas netaisyklinga rutuliška ar pusrutuliška laja, tamsiai žaliais spygliais. Užauga iki 1,5-2 m aukščio ir 3-4 m pločio.
Kalninė pušis (Pinus mugo var. pumilio)
Keružė pušis, netaisyklingai pusrutuliška ar pagalviška laja, tankiomis kylančiomis šakelėmis. Norint užauginti taisyklingą lają trumpinami ūgliai. Auga lėtai, per 10 metų iki 30-40 cm aukščio. Užauga iki 0,8 m aukščio ir 2 m pločio. Spygliai žali, 2-4 cm ilgio.
Nuotraukos nėra Kalninė pušis (Pinus mugo) 'Sherwood Compacta'
Laja tanki, rutuliška ar prispaustai rutuliška, vyresniame amžiuje - pagalviška. Skeletinių šakų daug, jos storos, tankiai ir tolygiai išsišakojusios. Šakelės prigludusios viena prie kitos. Auga labai lėtai. Užauga 50-90 cm į aukštį ir 0.9-1,2 m į plotį, per metus 2,5-6 cm. Spygliai tankūs, trumpi, 2-2,5 cm ilgio, tvirti, kiek lenkti, tamsiai žali ištisus metus. Pumpurai balti. Atspari šalčiui, karščiui, sausrai, padidintam oro drėgnumui.
Kalninė pušis (Pinus mugo) 'Varella'
Laja tanki, taisyklinga, rutulio formos. Auga lėtai. Per 10 metų gali užaugti iki 50 cm skersmens. Spygliai tamsiai žali, pašiaušti, 10 cm ilgio, o šakelių viršūnėse – trumpi, sudarantys kuokštus.
Kalninė pušis (Pinus mugo) 'Wintergold'
Laja tanki, netaisyklingai rutuliška ar pagalviška. Auga lėtai, per metus apie 4-5 cm į aukštį ir apie 10 cm į plotį. Per 10 metų gali užaugti apie 50 cm aukščio ir 80-100 cm pločio. Spygliai blizgantys, vasarą šviesiai žali, žiemą ryškiai auksiškai geltoni, 3-5 cm ilgio.
Nuotraukos nėra Kalninė pušis (Pinus mugo) 'Zundert'
Laja rutuliška ar netaisyklingai rutuliška. Auga lėtai. Per 10 metų užauga apie 1 m. Užauga iki 2 m aukščio ir pločio. Spygliai 4-7 cm ilgio, lengvai susukti, vasarą šviesiai žali, žiemą ryškiai geltoni. Pumpurai balti, sakuoti.